sty 272022

Więzień labiryntu

Więzień labiryntu

Autorem serii jest James Dashner. Stworzył on książki dla fanów historii pełnych przygód, niebezpiecznych wyzwań i dużej dawki emocji.  Dzięki trylogii Więzień labiryntu książka zdobył wielką popularność wśród czytelników na całym świecie, a na podstawie jego książek zostały stworzone ekranizacje. W skład serii wchodzą trzy tomy:

    • “Więzień labiryntu, tom 1” – głównym bohaterem jest Thomas. Chłopiec budzi się w windzie, która prowadzi go do Strefy otoczonej wysokimi murami. Spotyka tam kilkunastu innych chłopców, którzy tak samo jak on niewiele pamiętają. Jedyną drogą ucieczki ze Strefy jest labirynt, w którym wejście otwiera się każdego dnia o konkretnej godzinie. Żaden z bohaterów nie wie dlaczego znalazł się w tym miejscu. Wiedzą jednak, że muszą zrobić wszystko, aby wydostać się na wolność. Thomas postanawia szukać drogi oraz odpowiedzi na nurtujące go pytania. Kto i w jakim celu stworzył strefę? Dlaczego chłopcy się w niej znaleźli?
    • “Więzień labiryntu, tom 2. Próby ognia” – okazuje się, że wyjście z labiryntu było dopiero początkiem więzienia, a nie jego końcem. Thomas wraz z przyjaciółmi musi zmierzyć się z nowym wyzwaniem- pokonać Pogorzelisko, czyli najbardziej spalony obszar na świecie. Każdy chce przeżyć, trwa więc nieustająca walka z przeciwnikami. Bohaterowie próbują znaleźć rozwiązanie zagadki labiryntu. Czy przyjaciele przejdą próbę ognia i pokonają napotkane na swej drodze trudności?

  • “Więzień labiryntu, tom 3. Lek na śmierć” – Thomas zostaje wysłany w jeszcze trudniejszą podróż niż dotychczas, by ocalić przyjaciół musi przeniknąć do Ostatniego Miasta. Labiryntu, który może się okazać najbardziej niebezpieczny ze wszystkich dotychczas. Władzę nad nim sprawuje organizacja Dreszcz. Bohaterowie nadal pozostają pod obserwacją grupy, która nie rezygnuje z wykonywania kolejnych eksperymentów. Chłopcy wierzą, że przywrócona zostanie im pamięć jeśli podejmą się wykonania kolejnej misji. Czy organizacji można jednak zaufać?