sty 172022

Fenomenalny młodzieżowy cykl!

Fenomenalny młodzieżowy cykl!

Więzień labiryntu to jedna z książek, która w ostatnich latach zyskała sporą popularność. Najpierw fani zadecydowali o tym, że książka znalazła się na liście bestsellerów, następnie powieść doczekała się głośnej ekranizacji w gwiazdorskiej obsadzie. Więzień labiryntu książka to pozycja, która zachwyca oryginalnym pomysłem na fabułę, a do tego prezentuje nietuzinkowe postacie

Opis cyklu “Więzień labiryntu”

Więzień labiryntu książka którą znajdziesz pod linkiem https://www.taniaksiazka.pl/seria/trylogia-wiezien-labiryntu, autorstwa Jamesa Dashnera, która zapoczątkowała cały cykl, zaczyna się, kiedy młody chłopak imieniem Thomas trafia do miejsca, które znajduje się w samym środku tajemniczego i przepełnionego grozą labiryntu. Strefa (bo tak nazywa się właśnie centrum labiryntu), zamieszkiwane jest wyłącznie przez chłopców. Pewnego dnia życie Thomasa i Streferów zmienia się całkowicie, kiedy do centrum labiryntu winda przywozi młodą dziewczynę, z tajemniczą wiadomością. Wydarzenie to już na zawsze odmieni życie Thomasa i innych mieszkańców Strefy.

Cykl “Więzień labiryntu” został napisany przez Jamesa Dashnera i składa się z następujących powieści: “Więzień labiryntu” składa się z następujących pozycji: Rozkaz zagłady” (tom 0,5), “Więzień labiryntu” (tom 1), “Próby ognia” (tom 2), “Thomas’s First Memory of the Flare” ( tom 2,5), “Lek na śmierć” (tom 3), “The Maze Runner Files” (tom 3,5), “Kod gorączki” (tom 5), oraz “Crank Palace” (tom 5,5).

James Dashner, czyli twórca fenomenalnej serii science fiction dla młodzieży “Więzień labiryntu”


James Dashner to amerykański pisarz, który najbardziej znany jest z napisania młodzieżowego cyklu powieści science fiction, zatytułowanego “Więzień labiryntu”. Autor ten urodził się w 1972 roku w mieście Austell w stanie Georgia w Stanach Zjednoczonych. Dashner, jest absolwentem niezwykle prestiżowego w USA Uniwersytetu Younga w Provo w Utah. Tutaj warto wspomnieć, że na tymże uniwersytecie studiowali tacy znani pisarze, jak jeden z najwybitniejszych autorów współczesnej literatury fantastycznej, czyli sam Brandon Sanderson, oraz twórczyni bestsellerowego cyklu o wampirach, czyli Stephenie Meyer. W skład napisanego przez Dashnera cyklu wchodzą następujące powieści: “Więzień labiryntu” składa się z następujących pozycji: Rozkaz zagłady” (tom 0,5), “Więzień labiryntu” (tom 1), “Próby ognia” (tom 2), “Thomas’s First Memory of the Flare” ( tom 2,5), “Lek na śmierć” (tom 3), “The Maze Runner Files” (tom 3,5), “Kod gorączki” (tom 5), oraz “Crank Palace” (tom 5,5).