sty 072022

James Dashner i książka “Więzień labiryntu”

James Dashner i książka “Więzień labiryntu”

Literatura zagraniczna to tak naprawdę książki wszelkiego rodzaju: romanse, thrillery, kryminały, fantastyka, a także science fiction. Te wszystkie książki mają swoich odbiorców, a do tego często trafiają na listę bestsellerów. Jedną z książek, która bardzo szybko trafiła na listę bestsellerów, jest Więzień labiryntu. Więzień labiryntu książka to dzieło, które opowiada historię inną niż wszystkie. Labirynt staje się tutaj dla grupki osób największym zagrożeniem oraz największą szansą

Literatura zagraniczna to tak naprawdę książki wszelkiego rodzaju: romanse, thrillery, kryminały, fantastyka, a także science fiction. Te wszystkie książki mają swoich odbiorców, a do tego często trafiają na listę bestsellerów. Jedną z książek, która bardzo szybko trafiła na listę bestsellerów, jest Więzień labiryntu. Więzień labiryntu książka to dzieło, które opowiada historię inną niż wszystkie. Labirynt staje się tutaj dla grupki osób największym zagrożeniem oraz największą szansą. Co jeszcze dzieje się w książce Jamesa Dashnera?

James Dashner – o czym napisał swoją książkę?

James Dashner jako amerykański pisarz mógł wykazać się nie tylko swoją wielką wyobraźnia, ale też kreacją bohaterów. Jedną z ważniejszych osób dla rozwoju książki jest Thomas. Jest on osobą, która wykazuje się największą inicjatywą w beznadziejnej sytuacji. Zaraz po tym, jak się orientuje, że znalazł się w miejscu bez wyjścia, nie poddaje się. Chce się on za wszelką cenę dowiedzieć, jak można wyjść z labiryntu. Droga ta oczywiście nie jest prosta, a czekają go tam różne zagrożenia. Nie pomaga również fakt, że labirynt zmienia się co noc.

Plan wyjścia z labiryntu

Thomas jest jedną z niewielu osób, która wierzy, że z labiryntu można wyjść, a dalej czeka ich lepszy świat. Kiedy po raz pierwszy trafia on do labiryntu, wie, że musi być sprytny i szybki. Taki też jest w rzeczywistości. Labirynt nie jest mu straszny, omija niebezpieczeństwo i ostatecznie udaje mu się przeżyć całą noc w labiryncie. Jest to dokonanie, które jeszcze nikomu się nie udało. Thomas jest pierwszy. Jego wola walki wygrywa z niebezpieczną pułapką, jaką jest labirynt. Teraz musi on tylko przekonać całą resztę, że labirynt nie jest ostatecznością, ale wyzwaniem, które mogą pokonać. Postawa Thomasa może nauczyć wszystkich innych, że będąc w ciężkiej sytuacji, nie trzeba czuć się pokonanym, ale starać się, by trudności zostały pokonane. Co jeszcze spotka Thomasa? O tym warto się przekonać samemu, czytając książki pisarza Jamesa Dashnera.